Okna drewniane to nie tylko wygląd i luksus, ale także bezpieczeństwo.

Okna drewniane zapewniają bardzo dobre parametry termiczne oraz akustyczne.

Przyczyniają się do częściowej regulacji wilgotności w pomieszczeniu. Pochłaniają część wilgoci z pomieszczenia w razie jej nadmiaru – oddają w razie niedoboru.


Charakteryzują się pojedynczą ramą skrzydła z zestawem szyb zespolonych.. Do połączeń stolarskich stosujemy specjalistyczne kleje spełniające wymogi norm zachodnich, a wytrzymałość i trwałość spoin odpowiada klasie D-4. Dzięki technice klejenia warstwowego elementy konstrukcyjne cechuje odporność na wypaczenie oraz większa stabilność niż elementów wykonanych z drewna litego. Skrzydło okna wyposażone jest w zestaw trzech energooszczędnych szyb typu termofloat gwarantujące izolacyjność cieplną U=0,7. Istnieje również możliwość zastosowania szyb hartowanych utrudniających włamanie, dźwiękochłonnych, a także szyb wypukłych o różnych barwach i współczynnikach. Skrzydła okienne połączone są z ościeżnicą za pomocą okuć obwiedniowych. Skrzydła uchylno-rozwierane wyposażamy dodatkowo w okucia rozszczelniające umożliwiające mikrowentylację pomieszczenia.

Okna RETRO 68 to produkt dla osób ceniących sobie wysoką jakość produktu. Idealnie wkomponują się do tradycyjnych, klasycznych domów jaki i eleganckich rezydencji. Okna Retro to połączenie wyglądu starej konstrukcji okien z nowoczesną technologią. Jest to okna jednoramowe o grubości 68 mm .Zewnętrzny profil skrzydła i ościeżnicy oraz listwy przyszybowej frezowane są ozdobnie. Okapnik aluminiowy został zastąpiony drewnianym okapnikiem na skrzydle. Skrzydło okna oszklone jest energooszczędnym pakietem dwuszybowym 4-16-4 o współczynniku przenikania ciepła U=1,1 Wm2/K. Uzupełnieniem konstrukcji są bardzo trwałe i funkcjonalne okucia firmy ROTO NT. Skrzydła uchylno-rozwierne wyposażone są w okucie rozszczelniające zapewniające mikrowentylację pomieszczeń.