Systemy przesuwne stanowią nowoczesne, eleganckie i bardzo funkcjonalne dopełnienie przeszkleń sięgających od podłogi aż po sam sufit.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo okucia uchylno-przesuwne duoPort SK S i Z, duoPort PAS oraz HST.


SKS

Drzwi przesuwne (suwanka) z okuciem duoPort SK-S to wersja sterowana ręcznie, która pozwala realizować wszystkie popularne typy konstrukcji przesuwnych. Okucie jest uniwersalne, nie wymaga stosowania nakładek na profile. Skrzydło wysuwane jest ręcznie poprzez pociągnięcie go do siebie, zamykanie odbywa się również poprzez ręczne wsunięcie skrzydła do ościeżnicy oraz zaryglowanie po przekręceniu klamką.

Duoport SK Z2

Drzwi przesuwne (suwanka) z okuciem duoPort SK-Z to wersja z komfortowym sterowaniem w klamce. Ta dodatkowa funkcja ułatwia otwieranie i zamykanie nawet bardzo ciężkich skrzydeł, wystarczy tylko przekręcić klamką i skrzydło zostanie samoczynnie wypchnięte z ościeżnicy, ta sama sytuacja ma miejsce przy zamykaniu, skrzydło przesuwamy do pozycji zamknięcia i poprzez przekręcenie klamki następuje automatyczne wsunięcie skrzydła do ościeżnicy i zarazem zaryglowanie, a specjalnej wielkości klamka ogranicza użycie siły. Klient ma ponadto do wyboru trzy klasy wagowe: do skrzydeł lekkich (do 100 kg), ciężkich (do 160 kg) i bardzo ciężkich – do 200 kg. duoPort SK Z pozwala realizować wszystkie popularne typy konstrukcji przesuwnych. Okucie jest uniwersalne, nie wymaga stosowania nakładek na profile.

Duoport PAS2


Okucie przesuwne z innowacyjną funkcją bezpiecznego wietrzenia. Innowacyjne okucie przesuwne duoPort PAS nadaje oknom przesuwnym nowy wymiar funkcjonalny. Wprowadzona przez firmę Winkhaus funkcja wietrzenia przy skrzydle równolegle odsuniętym od ramy umożliwia naturalną, równomierną wymianę powietrza także podczas nieobecności domowników. Obsługa jest intuicyjna i wyjątkowo komfortowa.

HST1


Drzwi tarasowe podnoszono-przesuwne HST z PVC to funkcjonalna i komfortowa konstrukcja dla najbardziej wymagających klientów, którzy oczekujących nowoczesnych, eleganckich i bardzo funkcjonalnych rozwiązań. Duża powierzchnia szyb sprawia, że wnętrze domu jest przepełnione światłem. Dzięki nowoczesnej budowie drzwi przesuwnych HST i odpowiednim podziałom, możliwe jest wykonanie konstrukcji sięgającą do 6mb w jednej ramie. Przekręcenie klamki powoduje uniesienie skrzydła przesuwanego i pozwala na wygodne przesuwanie w jednej osi. Zastosowanie ukrytego w płaszczyźnie podłogi niskiego progu, zapewnia bardzo płynne połączenie z tarasem i ogrodem. Ten niski próg nie stanowi bariery nawet w przypadku osób niepełnosprawnych (zgodnie z normą dIN 18025). Użycie specjalnych okuć do HST, w przypadku których zespół jezdny wyposażony jest w kółka poruszające się po aluminiowych prowadnicach sprawia, że przesuwanie ogromnych skrzydeł jest proste i nie wymaga użycia dużej siły.