Tynki maszynowe


Niegdyś tynkowanie pomieszczeń wiązało się z koniecznością zastosowania tynków ręcznych największą niedogodnością tego rozwiązania był długi czas prac . Dziś tynk ręczny jest coraz częściej zastępowany przez tynki maszynowe. To nowoczesne rozwiązanie może przynieść duże oszczędności czasu, a także pieniędzy.

Tynk maszynowy nakłada się na ściany i sufit za pomocą specjalnego agregatu. Maszynowa aplikacja jest kilkukrotnie szybsza w porównaniu z nakładaniem ręcznym

W praktyce budowlanej istnieje wiele sposobów na wykończenie powierzchni sufitów i ścian. Obecnie dominujące są dwie maszynowe technologie tj. jednowarstwowych tynków gipsowych i tradycyjnych wielowarstwowych tynków cementowo-wapiennych.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo dwa główne typy tynków maszynowych tynki cementowo-wapienne oraz gipsowe.

Wybór pomiędzy tynkiem gipsowym a cementowo-wapiennym zależy od specyfiki wnętrza oraz naszych indywidualnych potrzeb.

Tynk cementowo-wapienny charakteryzuje się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Będzie zatem dobrym rozwiązaniem w przypadku korytarzy, holu, garażu oraz innych pomieszczeń narażonych na intensywną eksploatację. Warstwa cementowo-wapienna może być też bardzo dobrą bazą pod płytki oraz kafelki.

Możemy go stosować zarówno w suchych jak i wilgotnych pomieszczeniach.

Tynk gipsowy jest bardzo gładki i świetnie sprawdza się jako podłoże do malowania. Jego dodatkowym atutem jest bardzo niski współczynnik przenikania ciepła. Warstwa tynku gipsowego przepuszcza wilgoć, co poprawia mikroklimat pomieszczeń.